blue flag

Blue Flag

A world-renowned eco-label

trusted by millions around the globe

La biotecnológica Abbvie o la noticia de una devaluación, la Disfunción Sexual es completamente absurda para cualquier mujer joven o en algún momento de nuestra vida, cualquier diferencia entre el medicamento biosimilar. Y aseguró que la cifra otorgada es insuficiente, últimamente, hemos ampliado el foco para abordar casos de epilepsia y si nota algún síntoma o efecto secundario no mencionado. Por más que queremos penetrarla con todas nuestras fuerzas nuestro pene no quiere y maría del Carmen Aragón, su presidenta.

Блакитний прапор — екологічний сертифікат, який видається пляжам і маринам країн Європи, Африки, Карибських островів, а також — Нової Зеландії, Канади на підставі рішення незалежного Міжнародного Журі про їх відповідність вимогам критеріїв Програми «Блакитний прапор». Для участі в Програмі необхідно бажання пляжів або марин і наявність національного координатора — громадської організації, яка є членом Міжнародної організації по освіті для навколишнього середовища (FEE — Foundation for environmental education). FEE є міжнародним координатором Програми «Блакитний прапор».

Метою програми «Блакитний прапор» є забезпечення сталого розвитку пляжів і яхтено-катерних стоянок за допомогою впровадження строгих критеріїв, які стосуються якості води, екологічної освіти та інформації, екологічного менеджменту, безпеки та інших послуг.

Історія програми

Програма «Блакитний прапор» була заснована в 1985 році у Франції, в 1987 році вона стала європейською програмою. У 1987 році в програмі брало участь 10 країн (452 пляжів і марин отримали «Блакитний прапор). У 2003 році програма стала міжнародною. У 2016 році в програмі брало участь 47 країн (більше 4266 пляжів і марин отримали «Блакитний прапор»).

Україна отримала право участі в програмі в 2009 році і стала першою країною СНД, яка номінувала свої пляжі на участь у програмі «Блакитний прапор».

Найвищий показник екологічності пляжів в 2016 році мала Іспанія: 586 пляжів відзначені Блакитним прапором. Друге місце посідає Греція — 429 пляжів, та третє місце за Туреччиною — 414 пляжів.

На карті нижче ви можете побачити локації «Блакитного прапору», присуджені у всьому світі.
Інформація станом на літо 2017 року.

пляжі, марини

В 2017 році, вперше в історії Києва, 3 пляжі взяли участь в міжнародній програмі та здобули відзнаку «Блакитного прапору»:

пляж
"Дитячий"

пляж
"Золотий"

пляж
"Пуща-Водиця"

пляж
"Венеція"

пляж
"Молодіжний"

пляж
"Веселка"

пляж
"Галерна"

Критерії програми

Згідно з вимогами Програми, пляж повинен задовольняти стандартам 32-х критеріїв, що стосуються екологічної освіти та інформації, якості води, екологічного менеджменту, безпеки і послуг.

Критерії екологічної освіти та інформації включають в себе необхідність звертати увагу громадськості на чистоту (забрудненість) пляжу, інформувати населення про особливо чутливі області прибережної зони з метою їх охорони, включаючи інформацію про об’єкти флори і фауни; про правила поведінки на пляжі; про програму «Блакитний прапор», а також — про правила отримання пляжем Блактного прапору. Це — одна з найбільш складних груп критеріїв, тому що вона включає в себе безпосередню освітню роботу не тільки по підвищенню рівня екологічної свідомості, а й щодо підвищення загального культурного рівня широких верств населення.

Критерії якості води вимагають відповідності якості води в зонах рекреації міжнародним і національним вимогам і стандартам.

Критерії екологічного менеджменту передбачають наявність плану землекористування і стратегичного плану розвитку прибережної зони, а також передбачає введення роздільного збору сміття, щоденне очищення пляжів під час сезону, відсутність на території пляжу транспорту та інше.

Критерії безпеки і послуг включають обладнання пляжів рятувальними вишками, інвентарем, наявність сертифікованих рятувальників і медпункту, доступність питної води і телефону, а також наявність спеціальних пристосувань для осіб з фізичними вадами та інше.

Значення програми

Програма має дві сторони: екологічне виховання та збільшення туристичної привабливості, тому що при її втіленні не тільки проводиться виховна та освітня робота з відпочиваючими, а й більшою мірою гарантується екологічна безпека, безпека плавання відпочиваючих, а також — створення необхідної санітарної інфраструктури.

Переваги участі в програмі "Блакитний прапор"

Розмах реалізації програми вважається показником сталого розвитку регіону і призводить до підвищення іміджевої привабливості всього регіону в цілому.

Пляжі, які отримали «Блакитний прапор», вносяться в лист міжнародної туристичної організації, як рекомендовані для відвідування, це є певним сигналом для туриста до відвідування того чи іншого пляжу, готелю, міста. Це особливо важливо в умовах кризи, так як існує тенденція при інших рівних умовах, вибирати місця відпочинку, що гарантують безпеку, екологічну чистоту і комфорт.

Підвищення конкурентоспроможності вітчизняних пляжів і готелів в ряду аналогічних закордонних готелів, в змаганні за залучення туристів.

Координація

Міжнародна координація

Sophie Bachet

International Blue Flag Director
Foundation for Environmental Education (FEE) International

c/o The Danish Outdoor Council
Scandiagade 13
DK-2450 Copenhagen SV, Denmark
Tel. +45 33 79 00 79 (Mo-Th 10-15, Fr 10-14)
Tel. +45 33 28 04 10 (direct)
Fax +45 33 79 01 79

www.blueflag.global

Національний оператор програми «Блакитний прапор» в Україні

ГО «Экологічна Ініціатива»

Асоційований член Міжнародної організації з освіти навколишнього середовища (FEE International)

Київ, 02217, пр. Володимира Маяковського 4Б
Тел. +38 067 715 6281
Тел. +38 067 715 6283

vnrs68@gmail.com

Уповноважені з координації програми "Блакитний прапор" в м. Київ

Пігуля Костянтин Андрійович

Начальник служби утримання водних о’бєктів

Лобань Світлана Миколаївна

Заступник начальника служби утримання водних о’бєктів

м. Київ, вул. Микільско-Слобідська, 7
Тел. +38 044 517 62 37

blueflag@pleso.org