Створення фільму «Трагедія, уникнути якої може кожен»: бекстейдж

Пропонуємо вашій увазі відео та фото найбільш динамічних моментів процесу створення (препродакшн і продакшн) короткометражного художнього відеофільму «Трагедія, уникнути якої може кожен».

Творчий задум спільно реалізували фахівці відділу зв’язків з громадськістю та Спеціалізованої аварійної рятувально-водолазної служби (САРВС) КП «Плесо». Більшість епізодів відзнято ще у лютому – березні 2018 року. Проте, оскільки дві наступні зими (2018/2019 та 2019/2020) льодоставу у Києві майже не було, публікація фільму стала актуальною лише у січні 2021 року.

Зйомки проводились у Дніпровському та Деснянському районах Києва: на рятувально-водолазних станціях КП «Плесо» № 1 (Труханів острів) та № 3 (вул. Микільсько-Слобідська), на озері Алмазне та у мікрорайоні Березняки (Дніпровська набережна). Оскільки глибина водних об’єктів на обраних для зйомок локаціях сягає 14 метрів, актор, який зіграв роль риболова, був одягнутий у спеціальний плавучий костюм, що дозволяв йому утримуватися на поверхні води. На знімальному майданчику обов’язково чергував фельдшер САРВС.

Фільм «Трагедія, уникнути якої може кожен» доступний для перегляду за посиланням: https://youtu.be/EksFO78ye88.

Основна ідея фільму ґрунтується на тому, що на відміну від багатьох небезпек, нещасного випадку на кризі можна свідомо і гарантовано уникнути, дотримуючись лише одного простого правила – не виходити на лід. Автори відео вважають, що якщо хоча б одна людина після його перегляду вирішить не виходити на кригу, значить робота проведена не марно.

Доречно нагадати, що згідно з частиною першою статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.