Оскароносний режисер Вінсент Ворд знімає у Києві повнометражний фільм

За підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України розпочались зйомки повнометражного фільму «Кремінь» («Storm School»).

Картина заснована на реальних подіях та розповідатиме про життєвий і професійний шлях видатного українського тренера вітрильного спорту Віктора Коваленка. Саме його вихованці принесли перші золоті та бронзові олімпійські медалі незалежній Україні на Олімпіаді в Атланті, а пізніше – численні найвищі спортивні нагороди збірній Австралії, яку він тренує і дотепер.

Роботу над стрічкою новозеландського режисера-постановника Вінсента Ворда (Vincent Ward), який має у доробку оскароносний фільм «What Dreams May Come» (1998), реалізує кінокомпанія «Пронто Фільм» у співпраці компаніями Altamira Creation AG (Швейцарія) та Neofilm GmbH (Німеччина).

Фільм «Кремінь» має статус національного і, відповідно до Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво, створюється в офіційній копродукції України, Австралії, Німеччини, Швейцарії та Китаю.

Протягом листопада 2020 року зйомки деяких епізодів фільму проводились в акваторії Дніпра у Києві та на Київському водосховищі.

На замовлення кінокомпанії «Пронто Фільм» фахівці Спеціалізованої аварійної рятувально-водолазної служби (САРВС) КП «Плесо» надавали комплекс послуг з аварійно-рятувального обслуговування. Забезпечено профілактичну роботу для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій під час проведення зйомок, а саме:

  • перевірка стану протиаварійного захисту на знімальних локаціях;
  • надання замовнику обов’язкових для виконання вимог щодо справності обладнання і плавзасобів;
  • зосередження на локаціях необхідних матеріально-технічних засобів рятувального призначення;
  • чергування рятувальників, водолазів та медиків САРВС на катерах у місцях проведення зйомок;
  • контроль за дотриманням учасниками зйомок превентивних заходів безпеки;
  • допомога організаційного характеру впродовж знімальних днів.

Особлива увага приділялась безпеці неповнолітніх акторів, які виконують роль Віктора Коваленка у дитинстві та юності, а також акторів, які за сценарієм опинялись у воді. Окрім того, з метою створення у кадрі візуального ефекту «туману» активно використовувались димові шашки і необхідно було в умовах низької видимості не допустити зіткнення суден. Тому рятувальники САРВС надавали судноводіям вказівки щодо безпечних траєкторій руху.

До вашої уваги бекстейдж роботи над створенням фільму «Storm School» на кількох київських локаціях. Фото публікуються з дозволу компанії «Пронто Фільм».

Нагадаємо, фахівці САРВС забезпечували аварійно-рятувальне обслуговування зйомок фільму «Толока» у 2018 році, а також французького музичного кліпу «The Sinner» та  ізраїльського фільму у 2017 році.

Аварійно-рятувальне обслуговування надається відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України і є надзвичайно важливою складовою будь-якого кіновиробництва на воді, де існує підвищений ризик для здоров’я та життя людей.