Зйомки фільму «Толока»: бекстейдж

Вчора, 20 серпня, у широкий кінотеатральний прокат вийшов український художній фільм «Толока» режисера Михайла Іллєнка. Фільм створений за мотивами балади Тараса Шевченка «У тієї Катерини хата на помості». Це перша екранізація твору Шевченка за часи незалежності України.

Наприкінці травня 2018 року зйомки деяких епізодів фільму проводились біля Дарницького мосту в Києві, безпосередньо на акваторії Дніпра, яка фактично стала великим знімальним майданчиком.

На замовлення кінокомпанії «Іллєнко Фільм» рятувальниками Спеціалізованої аварійної рятувально-водолазної служби (САРВС) КП «Плесо» забезпечено аварійно-рятувальне обслуговування знімальної групи під час виробництва фільму. Фахівці САРВС стежили за безпекою учасників знімального процесу на воді та контролювали дотримання ними превентивних заходів безпеки. Окрім того, оператори вели зйомку дублів з катерів КП «Плесо», на борту яких було розміщено частину знімальної апаратури та допоміжного обладнання.

Зйомки необхідно було проводити з 05:30 ранку. Тому підготовчі роботи на знімальному майданчику розпочинались близько третьої години ночі. Специфіка зйомок передбачала роботу творчого колективу в умовах сильного задимлення, оскільки для створення у кадрі необхідного візуального ефекту активно застосовувались так звані «генератори туману».

Не певних етапах робочого процесу рятувальникам САРВС доводилось підстраховувати акторів, проте, надзвичайних ситуацій не виникало.

До вашої уваги фото- і відеобекстейдж роботи над створенням фільму «Толока» за 27 травня 2018 року.

У зв’язку виходом стрічки у прокат, нагадуємо про важливість неухильного дотримання правил карантину, введеного Кабінетом Міністрів України через несприятливу епідемічну ситуацію.

Вважаємо доцільним закликати глядачів вживати при відвідуванні кінотеатрів заходи для запобігання поширенню COVID-19: дотримуватись фізичної дистанції, одягати захисні маски і профілактично користуватись засобами гігієни.