Фахівці КП «Плесо» ініціювали петицію Президенту України «Про заборону фосфатних мийних засобів для покращення стану водних об’єктів України»

Масове використання побутової хімії із вмістом фосфатів та інших сполук фосфору є одним із головних чинників забруднення поверхневих водних об’єктів України і призводить до цвітіння води в річках та озерах, адже сполуки фосфору провокують прискорений ріст синьо-зелених водоростей.

Системне вирішення проблеми фосфатного отруєння гідроекосистем можливе виключно шляхом якісної модернізації національного законодавства.

Тому фахівці КП «Плесо» ініціювали електронну петицію Президенту України «Про заборону фосфатних мийних засобів для покращення стану водних об’єктів України», що доступна за посиланням: https://petition.president.gov.ua/petition/100054.

Аби Президент України розробив та вніс на розгляд парламенту законопроект про заборону фосфатних мийних засобів, під петицією протягом 3 місяців (до 1 жовтня 2020 року) мають підписатись 25 тисяч громадян.

Водні ресурси – це стратегічний екологічний актив держави, погіршення якостей якого є неприпустимим.

Якщо у водойму потрапляє 1 грам фосфатів, це провокує ріст 5 – 10 кілограмів (!) синьо-зелених водоростей.

Відмираючи, синьо-зелені водорості поглинають кисень та виділяють токсичні речовини. Як наслідок – від придухи гине риба та страждають інші представники водної фауни. Катастрофічно знижується придатність води для питних та рекреаційних потреб населення, зростає ризик поширення інфекційних хвороб серед відвідувачів пляжів, втрачається туристична привабливість водних об’єктів.

Очевидно, що вказані чинники матимуть негативні екологічні та економічні наслідки.

Закликаємо небайдужих до проблем навколишнього середовища громадян, журналістів, представників природоохоронних та наукових організацій, співробітників водоканалів, посадових осіб державних установ і органів влади та місцевого самоврядування, політичних діячів підписати дану петицію та розповсюджувати інформацію про неї серед населення.

Зібравши необхідну кількість підписів, ми отримаємо шанс помітно покращити якість води у річках та озерах і оздоровити стан навколишнього природного середовища по всій території України!