Увага! Купатися під час грози категорично не рекомендовано!

У найближчі години із збереженням до кінця доби 28 червня у Києві очікується гроза. Про це попередили в Українському гідрометцентрі.

Рятувальники Kyiv Lifeguard Service КП «Плесо» наполегливо рекомендують: аби уникнути нещасних випадків від ураження блискавками, утримайтесь від купання під час грози і не залишайтесь у прибережній зоні при погіршенні погодних умов.

Блискавка − це потужний електричний розряд із температурою до 30 тисяч градусів. Довжина блискавки може перевищувати 40 км, а напруга сягає десятків мільйонів вольт.

  • Чому не можна купатись під час грози?

Вода – відмінний провідник струму. Під час плавання площа дотику тіла до цього провідника – максимальна (на відміну від ситуації, коли людина стоїть на березі).

Вдаряючи у воду, блискавка вражає не лише в точці попадання, але як мінімум в радіусі 100 метрів. Потрапити у зону ураження небезпечно для життя.

Якщо гроза вже близько, пливіть до берега спокійно, не розмахуючи руками високо над поверхнею води, аби не притягнути блискавку. Купання дітей у таку погоду є особливо небезпечним. Якщо дорослі найчастіше плавають, тримаючи над водою лише голову, діти граються на мілководді і стоять у повний зріст.

  • Чому під час грози не слід знаходитись на пляжі?

Пляж – це відкритий простір, перебування на якому під час грози категорично не рекомендовано. У грозову погоду не можна сидіти чи лежати на піску, оскільки мокрий пісок теж є гарним провідником струму. Якщо блискавка вдарить поруч, електричний струм, поширившись по землі, може пройти через ваше тіло. Не слід залишатися під тентом або парасолькою: користування такими предметами під час грози посилює ризик влучання блискавки.

Рекомендуємо при наближенні грози припиняти купання і завчасно залишати територію пляжу. Оптимальний варіант – перечекати грозу у приміщенні, яке обладнане пристроями блискавкозахисту.

Зауважимо, що лайфгарди чергують на офіційних муніципальних пляжах Києва навіть у дощову погоду, оскільки допомога відпочиваючим може знадобитись у будь-який момент.

При наближенні грози лайфгарди повідомляють через пляжну систему оповіщення або у мегафон про погіршення погодних умов, заборону купання та знаходження під парасольками на відкритому просторі, а також про тимчасове закриття пляжу. На час грози на пляжі вивішується червоний прапор.