Увага: вхід на пляжі не може бути платним!

Нещодавно, журналістка з Одеси, яка побувала на київських пляжах, була приємно вражена якістю піску та облаштуванням берега і задала питання: «А скільки коштує вхід на пляж?». Про вартість «квитка на пляж» часто запитують і у Фейсбуці. Нагадуємо ще раз:

вхід на усі муніципальні пляжі Києва є безкоштовним. Це стосується і пляжів, які отримали «Блакитний прапор».

Станом на 25 червня 2020 року у Києві функціонує 12 офіційних муніципальних паспортизованих пляжів. 8 з них отримали міжнародну екологічну відзнаку «Блакитний прапор», яка засвідчує їх відповідність вимогам міжнародного рівня.

Столичні пляжі знаходяться у комунальній власності. Їх власником є територіальна громада міста Києва. Кожен пляж є самостійним рекреаційним комплексом, що облаштований інфраструктурою, необхідною для безпечного і комфортного відпочинку населення біля води.

Щорічна підготовка пляжів до купального сезону, а також муніципальний сервіс, який надається відвідувачам протягом літнього періоду (робота рятувальників та медичного персоналу в медпунктах, функціонування душових установок, громадських вбиралень і питних фонтанчиків, чищення піску, лабораторний контроль якості води тощо), забезпечується за рахунок бюджетних коштів.

Отже, такий сервіс вже оплачений громадянами шляхом сплати податків і ми запрошуємо скористатись ним на зручній локації. Карта розташування пляжів доступна за посиланням.

Відповідно до статті 47 Водного кодексу України купання є реалізацією громадянами так званого «загального водокористування», яке здійснюється безкоштовно. Вимагати і стягувати плату за вхід на пляж було б протизаконно.

Водночас, на території пляжів приватними підприємцями можуть надаватися платні послуги (наприклад, оренда тапчанів, зберігання особистих речей у камерах схову чи робота кафе у припляжній зоні).

Подібні послуги надаються виключно підприємцями, які оформили свою діяльність відповідно до чинного законодавства і мають із муніципалітетом договірні відносини, що дає їм право легально реалізувати товари та послуги на міських територіях.

Будь-яке нав’язування платних сервісів є неприпустимим. Робота торгових точок, які розгортають комерційну діяльність без законних підстав, припиняється із залученням правоохоронних органів.