В парку «Сирецький Гай» почистять струмок Сирець

КП «Плесо» проводить роботи з капiтального ремонту гiдротехнiчних споруд та розчистки струмка Сирець у Шевченківському та Подільському районах Києва.

Для врахування громадських інтересів представники КП «Плесо» провели громадські слухання з активістами, ознайомили громадян із проектною документацією та залучили їх до обговорення проекту (протокол слухань публікуємо).

Зазначаємо, що струмок Сирець, це водний об’єкт природного походження, розміщений в умовах природного русла та долини, але такий, що фактично виконує роль колектору з відведення дощового стоку, і представляє собою низку закритих трубопроводів та відкритих ділянок. По всій довжині струмка збудовано дев’ять гідротехнічних споруд – мостів та труб, а русло має різну будову поперечного профілю.

При обстеженні ділянки співробітники КП «Плесо» виявили руйнування кріплень, пошкодження оголовків, засмічення труб та підмостових отворів побутовим сміттям та уламками зруйнованих власних конструкцій. В результаті чого пропускна спроможність русла зменшується, як наслідок спостерігається підтоплення долини, набувають розвитку процеси заболочення та забруднення води.

В зв’язку з чим розроблено робочий проект по об’єкту «Капітальний ремонт гідротехнічних споруд та розчистка струмка Сирець у Шевченківському та Подільському районах м. Києва».

Проект передбачає: капітальний ремонт 9 гідротехнічних споруд, розчищення труб, ремонт залізобетонних оголовків, заміна зруйнованих трубопроводів, розчищення русла струмка від надлишкового ґрунту, побутового сміття та уламків власних конструкцій з подальшим вивезенням на полігон, видалення дрібнолісся та кущової рослинності, видалення дерев, стовбури яких знаходяться на відстані менш ніж 20 см від краю залізобетонних споруд, кріплення гідротехнічних споруд габіонними конструкціями, влаштування підпірної стінки.