Насип, який створили підрядники при виконанні ремонтних робіт, став домівкою для перелітних ластівок

На південній частині острова Долобецький, вздовж р. Десенка та Венеціанської протоки триває капітальний ремонт елементів благоустрою пляжу «Молодіжний» (Друга черга).

В квітні цього року з метою вирівнювання берегової лінії робітники вирили траншею вздовж берега. Внаслідок цих робіт над водою утворились великі валуни пухкого піску. Саме їх і використали ластівки, які прилетіли до берегів Дніпра на початку травня, аби створити собі гнізда.

Коли робітники КП «Плесо» помітили у свіжостворених насипах піску гнізда, роботи були призупинені.

Наразі техніка та ремонтники на майданчику не працюють, що зафіксували журналісти, які приїздили до пляжу «Молодіжний». Ми чекаємо, поки птахи виведуть пташенят та полишать свої гнізда. За ствердженням орнітологів це буде через тиждень-два.

Відповідно до законодавчих норм виконання ремонтних робіт не передбачає проведення екологічної експертизи. А техніка, що працювала на березі, за оцінками спеціалістів, не порушувала допустимий рівень шуму. Не злякались шуму і ластівки, які обрали саме це місце для виведення пташенят.

КП «Плесо» відновить роботи, і ми продовжимо благоустрій пляжу «Молодіжний» після того, як ластівки залишать свої гнізда.

Довідково: Робочий проект капітального ремонту зони відпочинку «Молодіжна» розроблено ТОВ «Європроектбудсервіс», який був визначений за результатами проведеної закупівлі (спрощена/допорогова закупівля, ідентифікатор https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-08-23-000556-c), на підставі укладеного договору № 1045 від 03.10.2018.

На тимчасове порушення благоустрою та його відновлення в зв’язку з капітальним ремонтом Департаментом міського благоустрою відкрита контрольна картка № 20040026-Дн з терміном дії до 30 серпня 2020 р.