Роботи КП «Плесо» на київській ТЕЦ-5

У вересні 2019 року КП «Плесо» визнано переможцем тендеру UA-2019-09-03-000364-b «Роботи з очищення від наносів та мулу приймальних камер циркуляційних насосів та Південного ковша берегової насосної станції ТЕЦ-5 СП «Київські ТЕЦ» КП «Київтеплоенерго», м. Київ, вул. Промислова, 4».

Тендер оголошено комунальним підприємством «Київтеплоенерго» у електронній системі публічних закупівель «Prozorro».

Необхідність очищення обумовлена наступним: середня товщина мулу на об’єкті становила 0,95 м при максимальній глибині 9,4 м. Це унеможливлювало закриття гідротехнічних затворів (шандорів) приймальних камер берегової насосної станції (БНС). Осушення камер необхідне для проведення регламентного ремонту циркуляційних насосів цієї водозабірної споруди.

На БНС виконується забір води, що використовується для охолодження пари на конденсаторах ТЕЦ при виробництві теплової та електричної енергії. Від справності основного та резервного берегового обладнання суттєво залежить безперебійна робота усієї теплоелектроцентралі.

Технічними вимогами замовника передбачено очищення від мулу акваторії південного ковша та 5 приймальних камер БНС. Ці невідкладні роботи виконувались з жовтня по грудень 2019 року включно з метою забезпечення безаварійної експлуатації основного обладнання ТЕЦ-5 під час опалювального сезону 2019/2020.

Залучені фахівці: оператори земснарядів, судноводії, водолази, інженер-гідротехнік, фахівець з неруйнівного контролю та інші. Персонал КП «Плесо» зобов’язаний забезпечити дотримання вимог Положення про безпеку виконання робіт та надання послуг підрядними організаціями в КП «Київтеплоенерго».

Задіяна техніка підприємства «Плесо»: міні-земснаряд MZ-30 із занурювальним насосом, водолазний бот «ЭПРОН» («Экспедиция подводных работ особого назначения»), катери «Чибис» та UMS-600, а також водолазне спорядження та ехолот.

Мул транспортувався пульпопроводом у відвал на відстань до 100 м відповідно до карти намиву. Здійснювались контрольні водолазні обстеження для фотофіксації основних етапів робіт. Також виконувались проміри глибин і сканування акваторії гідролокатором. Матеріали обстежень, у яких показано стан об’єкту до початку робіт, під час їх виконання та після закінчення, передані спеціалістам котлотурбінного цеху ТЕЦ-5.

Відповідно до укладеного договору КП «Плесо» надає гарантійний термін на роботи – 10 років після прийняття об’єкта замовником. Загальна вартість робіт – 279 237,30 гривень, які повністю сплачено замовником у січні 2020 року.

Довідка: ТЕЦ-5 – найбільша та найпотужніша теплоелектроцентраль в Україні. Розташована у Голосіївському районі Києва. Забезпечує тепловою та електричною енергією Дарницький, Солом’янський, Печерський, Голосіївський і Шевченківський райони. Встановлена теплова потужність – 1 874 Гкал/год. Встановлена електрична потужність – 700 МВт.

Could create table version :No database selected