«Плесо» планує закласти фінансування на розчистку Синього озера на 2020 рік

КП «Плесо» планує закласти фінансування на розчистку Синього озера в Подільському районі у проекті програми економічного і соціального розвитку Києва на 2020 рік. Це дозволить провести тендерну процедуру закупівлі послуг фахової організації, що здійснюватиме розчистку згідно з проектним методом, і розпочати її в наступному році.

На сьогоднішній день підприємство через профільні структурні підрозділи КМДА отримало офіційні запити від депутата Київради від масиву Виноградар Олексія Окопного щодо закладення на наступний рік 20 млн. гривень на очищення Синього озера. Ця сума може бути відкоригована у процесі обговорення та затвердження бюджету.

«Наразі КП «Плесо» максимально наблизилося до реалізації проекту розчистки озера Синє – розроблений проект проходить державну експертизу. Висновок плануємо отримати до кінця цього року. І за наявності фінансування у 2020 році можемо приступати до розчистки. Ймовірно, що запропонована у депутатських запитах сума коштів і кінцева будуть відрізнятися. Адже в столиці налічується чимало водойм і зон відпочинку, які потребують значних капіталовкладень у їхній благоустрій. Кожен район і кожен депутат будуть відстоювати об’єкти на своїх округах, але збереження Синього озера – один із наших першочергових проектів», – запевнив генеральний директор КП «Плесо» Олег Юсипенко.

За попередніми розрахунками, вартість робіт з розчистки озера становитиме 30 млн. гривень згідно з розробленим проектом. Тому фінансування робіт може бути розподілене на кілька бюджетних періодів.

«Постійне зниження рівня води в Синьому озері видно неозброєним оком. Якщо терміново не вжити заходів з технічної розчистки дна та підземних джерел, які живлять озеро, воно просто пересохне і зникне. Тому виділення коштів на 2020 рік – критично необхідне, щоб врятувати водойму, відновити її і створити довкола повноцінний парк», – пояснює депутат Київради від масиву Виноградар Олексій Окопний.
Він підкреслив, що на сьогоднішній день КО «Київзеленбуд» виконало передпроектні роботи для капітального ремонту та озеленення парку «Синьоозерний» (територія площею 12 га довкола озера). Таким чином, у 2020 році за наявності фінансування можна також приступати до проектування парку та початку ремонтних робіт, щоб виконувати їх синхронно з розчисткою озера.