Фахівці КП «Плесо» обстежили причал у Одеській області

У липні 2019 року комунальне підприємство «Плесо» визнано переможцем закупівлі № UA-2019-07-11-000202-b. Тендер оголошено Державною установою «Держгідрографія» у електронній системі публічних закупіель «Prozorro» з метою закупівлі послуги з водолазного обстеження операційної акваторії причалу ремонтно-відновлювальної бази. Ця гідротехнічна споруда розташована у місті Чорноморськ Одеської області та призначена для приймання гідрографічних суден і тимчасового розміщення буїв.

Загальна довжина причалу – 92 м. Рік побудови – 1967. Причал обладнаний баштовим краном і крановими коліями. Номер причалу у Базі даних гідротехнічних споруд Класифікаційного товариства «Регістр судноплавства України» – ГТС-3029.

Склад та об’єм послуг визначено згідно з вимогами «Правил технічного нагляду за гідротехнічними спорудами у експлуатації та промірними роботами» Регістра судноплавства України № 2-05-11 від 2012 року.

У серпні 2019 р. КП «Плесо» відрядило до Філії державної установи «Одеський район Держгідрографії» водолазів, фахівця з неруйнівного контролю та гідротехніка.

Виконано такий комплекс послуг:

— візуальний огляд споруди, її елементів, пристроїв та обладнання;

— детальне водолазне обстеження причалу із проведенням підводної відеозйомки;

— сканування гідролокатором (із проміром глибин) та водолазне обстеження дна для виявлення сторонніх предметів;

— заміри відхилень шпунтової стінки від вертикального положення;

— інструментальні виміри залишкових товщин металу для визначення рівня корозійного зносу металоконструкцій (використовувався ультразвуковий товщиномір);

— підготовка і надання замовнику Технічного звіту водолазного обстеження причалу для підтвердження безпеки швартування суден.

Водолазні роботи виконано за наявності чинних дозвільних документів.

Співробітники КП «Плесо» обстежують вказаний причал другий рік поспіль – у 2018 році підприємство також було визнано переможцем аналогічної закупівлі «Держгідрографії» (№ UA-2018-06-23-000583-a).

Окрім того, у серпні 2018 року водолази Спеціалізованої аварійної рятувально-водолазної служби (САРВС) КП «Плесо» виконали у місті Миколаїв обстеження плавучого причалу і технічне обслуговування великого гідрографічного катера «А. Лисенко», усунувши фактори, які призводили до перегрівання суднового двигуна і зниження швидкості.


Warning: getimagesize(/home/pleso/pleso.org/www/wp-content/uploadshttps://pleso.org/wp-content/uploads/2019/09/Лист-відгук-Одеса_page-0001.png): failed to open stream: No such file or directory in /home/pleso/pleso.org/www/wp-content/themes/Total/framework/classes/image-resize.php on line 116

Warning: getimagesize(/home/pleso/pleso.org/www/wp-content/uploadshttps://pleso.org/wp-content/uploads/2019/09/Лист-відгук-Одеса_page-0002.png): failed to open stream: No such file or directory in /home/pleso/pleso.org/www/wp-content/themes/Total/framework/classes/image-resize.php on line 116

Warning: getimagesize(/home/pleso/pleso.org/www/wp-content/uploadshttps://pleso.org/wp-content/uploads/2019/09/Лист-відгук-Миколаїв.png): failed to open stream: No such file or directory in /home/pleso/pleso.org/www/wp-content/themes/Total/framework/classes/image-resize.php on line 116

Протягом 2019 року це судно задіяне у наукових експедиціях в акваторіях Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу (БДЛК) та Одеської затоки. Науково-дослідні роботи виконуються «Держгідрографією» спільно з Гідрофізичним центром НАН України та за підтримки і координації Морської адміністрації.

Результати досліджень дозволять підвищити ефективність навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства в Україні та наповнювати автоматизований банк цифрових океанографічних даних. Інформація, отримана в ході експедицій, буде використана також для створення Атласу гідрографії та океанології морів України.

Фото: hydro.gov.ua

Довідково: «Держгідрографія» є науково-виробничим комплексом, який входить до сфери управління Державної служби морського та річкового транспорту (Морської адміністрації). «Держгідрографію» внесено до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83. Установа здійснює навігаційно-гідрографічне забезпечення судноплавства у внутрішніх морських водах, територіальному морі та виключній економічній (морській) зоні України, а також на внутрішніх водних шляхах України. Місією «Держгідрографії» є розповсюдження і підтримка на сучасному рівні усієї навігаційно-гідрографічної інформації для безпечного судноплавства.