Послуги з неруйнівного контролю (виміри товщин)

Комунальне підприємство “Плесо” виконує виміри товщин труб, трубопроводів та продукції суднобудування. Підприємство застосовує власний ультразвуковий товщиномір, який дозволяє проводити заміри товщин стінок підводних трубопроводів, корпусів суден (на плаву, на березі, через фарбу, зсередини) та конструктивних елементів гідротехнічних споруд (причали, шпунти).

Співробітники КП “Плесо” пройшли навчання в Інституті електрозварювання ім. Є. О. Патона НАН України та є компетентними фахівцями з неруйнівного контролю (ультразвуковий метод), що підтверджується сертифікатами Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики (УТ НКТД).

Спеціалістів атестовано у відповідності до вимог стандарту EN ISO 9712:2012 “Неруйнівний контроль. Кваліфікація і сертифікація персоналу з неруйнівного контролю”. КП “Плесо” має чинне Свідоцтво про визнання Регістра судноплавства України на виміри товщин на суднах під технічним наглядом інспектора Регістра. Надання замовникам послуг з вимірювання товщин здійснюється на договірних засадах.

Довідково.

Неруйнівний контроль (скорочено НК, англ. Nondestructive testing (NDT)) — це метод випробувань, застосовуваний для виявлення внутрішніх дефектів об’єкта, визначення їх форми, структури і т. п. без руйнування об’єкта. Метою таких досліджень є, зокрема, оцінка корозійного зносу металоконструкцій, визначення залишкових товщин та контроль технічного стану споруд для безаварійної експлуатації.

Неруйнівний контроль і технічна діагностика є самостійною міжгалузевою областю науки і техніки. Ультразвуковий контроль здійснюється прозвучуванням об’єкта спеціальним приладом. Метод дозволяє легко визначити товщину стінок контрольованого об’єкта, а також дослідити якість основного металу виробу. Головна вимога для досліджуваного об’єкта — підготовка поверхні. Вона повинна бути очищена і оброблена шаром контактного мастила.