Водолазні послуги у Миколаєві та Чорноморську

Влітку 2018 року комунальне підприємство «Плесо» визнано переможцем двох тендерів Державної установи «Держгідрографія». Дані закупівлі, здійснені у сиситемі Prozorro, передбачають надання на договірній основі послуг водолазів у Миколаєві та у місті Чорноморськ Одеської області.

У серпні 2018 р. КП «Плесо» відрядило шістьох штатних фахівців (водолазів та механіка САРВС, фахівців служби гідротехнічних споруд і транспортної служби) для виконання підводно-технічних і суднових водолазних робіт з метою обслуговування об’єктів транспортної інфраструктури.

Відповідно до технічного завдання Філії державної установи «Миколаївський район «Держгідрографії» виконано:

  • очищення підводної частини корпусу та гвинто-рульового пристрою Великого гідрографічного катера «А. Лисенко», який є одиницею флоту «Держгідрографії»;
  • обстеження плавучого причалу та оцінка технічного стану семи якірних ланцюгів (із виконанням замірів).

Після очищення від ракушки кінгстонних решіток припинилось перегрівання суднового двигуна ВГК «А. Лисенко». Завдяки очищенню гребного гвинта (рушія) і пера керма швидкість судна зросла на 1,7 вузлів. З гребного вала знято заплутані риболовні сіті, які призводили до значної вібрації кормової частини судна під час роботи двигуна.

У філії «Одеський район «Держгідрографії» спеціалісти КП «Плесо» провели планове обстеження причалу ремонтно-відновлювальної бази, призначеного для приймання гідрографічних суден та тимчасового розміщення буїв. Загальна довжина причалу: 92 м. Споруда обладнана баштовим краном і крановими коліями.

У комплекс послуг входило:

  • вивчення даних попередніх звітів з обстеження причалу;
  • огляд споруди із проведенням підводної відеозйомки;
  • водолазне обстеження дна операційної акваторії для виявлення сторонніх предметів;
  • промір глибин та обстеження дна методом сканування гідролокатором (ехолотом);
  • заміри товщин для оцінки корозійного зносу металоконструкцій;
  • підготовка і надання Замовнику Технічного звіту обстеження, у якому міститься інформація про придатність гідроспоруди до експлуатації та підтвердження безпеки швартування суден.

Усі водолазні роботи виконано за наявності чинних дозвільних документів.

Довідково: «Держгідрографія» є науково-виробничим комплексом, який підпорядковується Міністерству інфраструктури України. Входить до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2015 р. № 83. Сфера діяльності: навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства, складання і розповсюдження навігаційних морських і лоцманських річкових карт, оповіщення мореплавців.