КП «Плесо» розробить проект розчистки і благоустрою Синього озера

Комунальне підприємство «Плесо» має намір розробити проект розчистки та благоустрою Синього озера у Подільському районі Києва. Кошти на це в обсязі 850 тис. гривень закладені у межах Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища на 2018 рік.

Проектування повинна виконати спеціалізована організація, в тому числі на основі аналізу архівних матеріалів, рівня ґрунтових вод і гідрологічних спостережень загального стану водойми. Тільки за останні 10 років рівень води в озері знизився на 2 метри, відповідно зменшилася також площа водної поверхні.

Востаннє глибоке очищення його дна і берегів проводилося у 1998 році з тимчасовим перекачуванням води у штучно створений поруч канал-резервуар.

Відтоді озеро зазнавало лише профілактичної очистки дна з допомогою спецтехніки у період підготовки до літнього сезону чи за зверненнями місцевих активістів. Фактично, починаючи з 2015 року, координатором проекту зі збереження і благоустрою Синього озера виступає депутат Київської міської ради від масиву Виноградар Олексій Окопний.

«Відновлення Синього озера, як природоохоронного об’єкта – тривалий процес, який розпочався у 2016 році із закріплення водойми за КП «Плесо», і зараз переходить у формат багаторівневого проекту, оскільки торік територія довкола нього отримала статус парку», – розповідає в.о. генерального директора комунального підприємства «Плесо» Олег Юсипенко.

Він підкреслює, що проектувальники повинні також надати рекомендації щодо оптимального періоду розчищення Синього озера, щоб зберегти його екосистему. Водний об’єкт населяють кілька видів риб, ондатри і качки.

Проведення тендерної закупівлі послуг проектувальної організації відбудеться за допомогою системи Prozorro після розробки фахівцями КП технічного завдання (ТЗ) на проектування. Громадські активісти та екологи можуть долучитися до формування ТЗ, надіславши свої пропозиції на електронну пошту pleso2012@ukr.net до 20 серпня 2018 р.

«Ми вдячні активістам Виноградаря за небайдужість і навіть організаційні спроби здійснити розчищення озера власними силами. Однак наразі ця процедура потребує більш фахового підходу, враховуючи наявність підземних джерел, необхідності проведення земляних робіт, можливої розробки ґрунту бульдозерами чи іншими спеціальними установками», – зазначають на підприємстві.

Нагадаємо, у березні 2017 року Київрада прийняла рішення про створення парку площею 12 га на земельній ділянці, що розташована на просп. Правди (озеро Синє). Територія парку закріплена за комунальним об’єднанням «Київзеленбуд», яке буде замовником проекту його влаштування та благоустрою.