Толока на Дніпровських островах

13 липня 2018 року на Дніпровських островах в межах Києва проведено природоохоронну толоку, до якої долучились активісти столичних та всеукраїнських громадських об’єднань і представники медіа.

Дана акція проводиться щорічно після відзначення Дня Дніпра 7 липня. Спеціалісти КП «Плесо» організаційно долучаються до акції вже восьмий рік поспіль, зокрема, забезпечуючи учасників водно-моторною технікою.

Метою проведення акції є ефективне привертання уваги суспільства і відповідальних суб’єктів владних повноважень до проблеми утримання Дніпровських островів і необхідності їх розвитку як регіонального ландшафтного парку.

Учасники толоки акцентують увагу громадськості на тому, що внаслідок низької культури рекреації, відсутності організованого відпочинку та недостатнього рівня виховання дбайливого ставлення до природних ресурсів, відпочивальники залишають на островах не тільки надзвичайно велику кількість побутових відходів, а й використовують острови як місця для звалища будівельного сміття, зламаних меблів і старої побутової техніки.

Наголошується, що для збереження цієї унікальної частини водного ландшафту столиці, існує нагальна потреба у наданні Дніпровським островам природно-заповідного статусу.