«Блакитний прапор» піднято на пляжі «Веселка»

13 липня 2018 року за участю мешканців житлового масиву Микільська Слобідка (Дніпровський район) урочисто підняли міжнародну екологічну відзнаку «Блакитний прапор», присуджену новоствореному пляжу «Веселка» за відповідність критеріям програми «Blue Flag».

Незалежне Міжнародне Журі оцінює якість води, безпеку та комфорт на пляжі, екологічний менеджмент, заходи екологічної освіти, рівень рекреаційного сервісу тощо. Даний екологічний сертифікат видається на 1 сезон.

Дію статусу продовжують за умови подальшого дотрмання суворих вимог, у тому числі за результатами міжнародної перевірки.

Рекреаційні зони біля води є двох типів: з можливістю купання (офіційні паспортизовані пляжі) та без можливості купання (місця відпочинку біля води).

До перших висуваються більш суворі вимоги: необхідність щорічної перевірки дна для пошуку та вилучення травмонебезпечних предметів, чистота піску і якість води (проводиться постійний моніторинг та інформування населення про поточну (не)відповідність води санітарним вимогам), наявність рятувальних постів та медпункту, душових і джерел питної води, громадських вбиралень і кабінок для переодягання, іншої пляжної інфраструктури.

Водночас, місця без купання підходять для сонячних ванн і спортивного дозвілля біля води. Купання на таких локаціях не рекомендоване з тих чи інших причин — скиди у воду забруднюючих речовин поблизу, небезпечний рельєф дна, технічне (а не рекреаційне) призначення водойми (як правило, це штучні озера, заповнені підземними водами кар’єри, з яких раніше намивали пісок при будівництві житлових масивів) тощо.

Протягом минулих років «Веселка» була саме зоною відпочинку без купання. Завданням КП «Плесо» є розвиток мережі офіційних муніципальних пляжів столиці та поліпшення умов на тих локаціях, де це об’єктивно можливо. Такі пляжі обов’язково повинні мати санітарний паспорт і бути громадським простором з високим рівнем безпеки, благоустрою та муніципального сервісу.

Тому у 2018 році дану локацію було облаштовано так, аби вона відповідала не лише критеріям пляжного простору, а й міжнародним стандартам.

Наразі з 13 офіційних муніципальних пляжів Києва відзнаку «Блакитний прапор» мають 7 пляжів: «Венеція», «Веселка», «Галера», «Дитячий», «Золотий», «Молодіжний» та «Пуща-Водиця».