Історичний переплив Дніпра 2018

7 липня 2018 року у Києві відбувся Історичний переплив Дніпра – спортивний івент, ініційований до Дня Дніпра Державним агенством водних ресурсів України за підтримки Київської міської державної адміністрації.

З пляжу «Центральний» (Труханів острів) до Київського річкового вокзалу акваторію перепливали три групи плавців (по 100 осіб). Першими йшли професійні спортсмени, за ними – аматори.

На час проведення перепливу фарватер на цій ділянці було повністю перекрито як для маломірних суден, так і для вантажних штовхачів барж та прогулянкових теплоходів. Екіпажі більшості суден на Київській ділянці водного шляху були заздалегідь попереджені про тимчасові обмеження руху.

Враховуючи масштаби заходу та кількість учасників, до місця проведення перепливу стягнуто сили багатьох служб для організації рятувального забезпечення. Інструктаж з безпеки для учасників провели лайфгарди «Пляжного Патруля». Спостереження за безпекою та супровід на човнах плавців, які втомились чи потребували допомоги, здійснювали рятувальники і водолази САРВС КП «Плесо», Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та Київської служби порятунку. Вперше на такому заході плавців супроводжували і лайфгарди «Пляжного Патруля», які рухались поряд із учасниками на спеціальних rescue-каяках.

У той же час, на місці чергували і катери річкової поліції, яка оперативно виявляла наближення суден і зупиняла їх. Таким чином, усі підрозділи скооридинували взаємодію та розподілили функції особового складу.

Учасникам, які втомились або відчули погіршення самопочуття, лайфгарди кидали рятувальні тюби. Плавець або продовжував участь, тримаючись за тюб (чи інше рятувальне спорядження) і час від часу відпочиваючи, або вибував із запливу. Тоді йому допомагали піднятися на борт катера і доставляли до фінішу. Наполегливих учасників рятувальники доводили до фінішу, безперервно підстраховуючи за допомогою спеціального спорядження.

Переплив завершився благополучно, надзвичайних ситуацій не виникало.