Проект «Водної Стратегії Києва» удосконалюють предстаники наукових кіл

19 червня 2018 року у «Київському міському будинку природи» (вул. Рогнідинська, 3) відбувся перший «круглий стіл», присвячений удосконаленню проекту «Водної Стратегії Києва до 2025 року».

До роботи над документом долучились науковці з таких організацій:

  • Інститут колоїдної хімії та хімії води НАН України;
  • Інститут гідробіології НАН України;
  • Інститут географії НАН України;
  • ДП «Українська геологічна компанія»;
  • Державна екологічна академія.

До науковців звернулись виконувач обов’язків генерального директора КП «Плесо» Олег Юсипенко та начальник служби екологічного нагляду на землях водного фонду КП «Плесо» Мар’яна Гінзула з проханням опрацювати проект «Водної Стратегії Києва» і внести фахові пропозиції та зауваження.

Частину положень продуктивно опрацювали в ході дискусії. Так, учасники зустрічі вирішили зафіксувати у документі обов’язковість реалізації проектів з відновлення так званих «мертвих озер». Водні об’єкти, які протягом тривалого часу використовувались для технічних і промислових цілей (золовідвали тощо) мають бути «реанімовані» і стати придатними для життя водних організмів.

Спільним рішенням домовились опрацювати весь документ до 1 липня 2018 року. В липні відбудеться наступне засідання, на якому пропозиції науковців буде детально вивчено та ухвалено.

В подальшому планується також отримання рецензій від профільних наукових інституцій Канади і країн Європи.