Пляж «Пуща-Водиця» вдруге отримав «Блакитний прапор»

У 2017 році пляж «Пуща-Водиця» вперше отримав міжнародну екологічну відзнаку «Блакитний прапор». У 2018 році пляж знову був номінований на цю нагороду і 7 червня відповідний сертифікат урочисто вручили Голові Оболонської районної в місті Києві державної адміністрації Олександру Цибульщаку та підняли «Блакитний прапор».

До заходу також долучились заступник директора Департаменту — начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Роман Ткачук та начальник відділу контролю за благоустроєм Оболонської райдержадміністрації Олексій Нікітюк.

«Блакитний прапор» – міжнародна нагорода, якою з 1987 року щорічно відзначають пляжі, що відповідають 32-ом критеріям та вимогам.

Незалежне Міжнародне Журі оцінює якість води, комфорт та безпеку на пляжі, екологічний менеджмент, заходи екологічної освіти, рівень рекреаційного сервісу тощо.

Даний екологічний сертифікат видається на 1 сезон. Дію статусу продовжують за умови подальшого дотрмання суворих вимог, у тому числі за результатами міжнародної перевірки.

Тимчасовість статусу є однозначно перевагою і об’єктивною необхідністю, оскільки дозволяє Міжнародному Журі стимулювати власників пляжів та відповідальні муніципалітети в усьому світі не просто отримати відзнаку за разові показові досягнення на певний момент часу, а й бути зобов’язаними постійно проводити роботу для відповідності стандартам, без яких «пролонгація» статусу – неможлива.

Пляж «Пуща-Водиця» вже другий сезон поспіль є найпівнічнішим в Україні пляжем з «Блакитним прапором». А також – це єдиний озерний пляж в Україні, який має таку відзнаку (інші – річкові та морські).

Нагадаємо, з початку червня 2018 «Блакитний прапор» підняли на пляжах «Дитячий» та «Золотий». Наразі серед столичних муніципальних пляжів номінантами є «Венеція», «Веселка», «Галера» та «Молодіжний». Отримання таких сертифікатів на ці пляжі відбудеться у найближчі дні.