22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття (International Biological Diversity Day)

Біологічне різноманіття є основою життя та існування людини. Саме компоненти біорізноманіття сьогодні потребують особливої уваги, оскільки виснаження та вичерпання природних ресурсів призводять до зникнення та загрози зникнення численних видів та екосистем.
У 1992 році в Ріо-де-Жанейро була підписана Конвенція про біологічне різноманіття. Верховна Рада України ратифікувала Конвенцію 29 листопада 1994 року, а також ухвалила ряд законів щодо ратифікації, приєднання та виконання інших міжнародних договорів обов’язкового та необов’язкового характеру, що регулюють питання збереження та використання біологічного і ландшафтного різноманіття.
20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (Резолюція 55/201).
На національному рівні координацію реалізації положень законів та відповідних програм здійснює Національна Комісія з питань збереження біорізноманіття та Міністерство екології та природних ресурсів України.
Під поняттям «біорізноманіття» розуміють сукупність усіх видів живих організмів (від бактерій до ссавців), невід’ємною частиною яких є людина. Основною метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому, екосистемному рівнях.
На балансі КП «Плесо» знаходиться іхтіолого-ботанічний заказник місцевого значення «Озеро Вербне» — оголошено рішенням №14 Київської міської ради від 17 лютого 1994 року з метою збереження цінних природних угрупувань. В озері зустрічається папоротьсальвінія плаваюча — вид, занесений до Червоної книги України. Також в озері водиться більше 20 видів риб озерно-річкового комплексу.
Зараз на Підприємстві триває організація робіт щодо надання охоронного статусу ще 7 об’єктам з цінними угрупуваннями та екосистемами.