На київські пляжі підсипано 10 тисяч тонн піску

Протягом трьох років на замовлення КП «Плесо» на пляжі Києва підсипано 9 962 тонни чистого річкового піску.

На озерні пляжі пісок доставлявся вантажівками, на річкові – баржами. Для вивантаження піску на річкових пляжах використовується плавучий кран із грейферним ковшем.

Після доставки піску проводять планування території з метою рівномірно розподілити його по площі пляжу.

У чому полягає практична користь від підсипання піску?

Оскільки з часом пісок на пляжах вивітрюється та вимивається течією (особливо під час повеней і паводків), такі систематичні заходи дозволяють поповнити запаси піску та забезпечити комфорт відпочивальників.

Окрім того, регулярне очищення (просіювання) піску спеціальними машинами можливо якісно виконати тільки за наявності шару пухкого піску не менше 20 сантиметрів.

Періодичне підсипання піску є одним із заходів благоустрою, які передбачені Методичними рекомендаціями з прибирання території об’єктів благоустрою населених пунктів (затверджені Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства від 07.07.2008 N 213) та іншими нормативними актами.

Де добувається цей пісок?

Пісок не кар’єрний, а річковий. Добувається у родовищі Деснянске-верхнє, що розташоване у Вишгородському та Броварському районах Київської області.

Закупівля піску та послуг його доставки здійснюється комунальним підприємством «Плесо» за бюджетні кошти, з дотриманням вимог чинного законодавства про публічні закупівлі та виключно у постачальників, які мають спеціальні дозволи на видобування піску в межах офіційних родовищ.

Чи проводиться радіологічний контроль?

Незалежними лабораторіями в обов’язковому порядку проводиться радіаційний та бактеріологічний контроль.

Після випробувань зразків спектрометричним методом на пісок видається паспорт радіаційної якості і радіаційний сертифікат у відповідності до гігієнічних нормативів «Норми радіаційної безпеки України» (НРБУ-97).

Окремо матеріал перевіряється на відсутність яєць та личинок гельмінтів, сальмонел, ентерококів, синьогнійної палички, золотистого стафілокока та ін.

Таким чином, забезпечується повна відповідність муніципальних пляжів столиці вимогам санітарної безпеки.

Як визначаються обсяги підсипки піску?

Для визначення точних обсягів підсипки піску першочергово розраховується маса піску до вивантаження з урахуванням його вологості у %. Порівнюється середня осадка баржі до та після вивантаження.

Але для отримання більш точних даних інженерами-геодезистами виконуються геодезичні роботи. Геодезична зйомка проводиться за допомогою GPS-приймачів і тахеометрів до вивантаження та після планування. Зазначені прилади забезпечують точність визначення просторових координат від 1 см до 1 мм.

Камеральна обробка показників (математичним методом) для порівнняння даних першої (до підсипання) та другої (після планування) зйомки дозволяє розрахувати об’єм підсипаного піску з точністю до 1 м³.

На яких саме пляжах здійснено підсипку піску і у якій кількості?

2016

«Дитячий»: 400 тонн.

«Передмістна Слобідка»: 1 677 тонн.

«Райдужний»: 10 тонн.

«Пуща-Водиця»: 750 тонн.

«Вербний»: 1 125 тонн.

Усього: 3 962 тонни.

2017

«Дитячий»: 900 тонн.

«Золотий»: 900 тонн.

Місце відпочинку «Веселка» (Дніпровський район, житловий масив Микільська Слобідка): 900 тонн.

Усього: 2 700 тонн.

2018

«Райдужний»: 300 тонн.

«Венеція»: 1 500 тонн.

«Молодіжний»: 1 500 тонн.

Усього: 3 300 тонн.

Фоторепортаж підсипання піску на деяких локаціях

Пляж «Передмістна Слобідка», 2016 рік

Місце масового відпочинку «Веселка» (Дніпровський район, житловий масив Микільська Слобідка), 2017 рік

Пляж «Дитячий» у Гідропарку (острів Венеціанський), 2017 рік

Пляж «Венеція» у Гідропарку (острів Долобецький), 2018 рік