Участь КП «Плесо» у Waste Water Management 2018

24 – 25 квітня у Виставковому центрі Торгово-промислової палати України відбулась Міжнародна виставка обладнання та технологій для поводження з муніципальними та промисловими стічними водами Waste Water Management 2018 (WWM EXPO 2018).

Від КП «Плесо» на заході виступила начальник служби екологічного нагляду на землях водного фонду Мар’яна Гінзула з доповіддю на тему:

«Інвестиційні потреби водогосподарських підприємств міста Києва: поточний стан і перспективи».

Доповідач проінформувала присутніх про напрацювання у сфері муніципального екологічного менеджменту, зокрема щодо отримання пляжами міста Києва міжнародної відзнаки «Блакитний прапор», здійснення моніторингу якості води відповідно до Директиви Європейського Союзу 2006/7/ЄС і сучасних стандартів ISO 7899 та ISO 9308. А також наголосила, що наступним кроком є розробка моделі прогнозування якості води для купання.

Еколог також озвучила позицію щодо необхідності реалізації таких підходів до управління водним фондом, при яких заходи захисту здійснюються не лише щодо водних об’єктів природно-заповідного фонду (які апріорі захищаються державною політикою), а й тих водойм, які зазнають найбільшого антропогенного впливу.

На думку спікера, тільки належне утримання таких водних об’єктів на рівні із заходами зі збереження водойм ПЗФ, дасть підстави для оптимістичних прогнозів щодо покращення їх стану та загальної ситуації у цій сфері.

На заході виступали керівники водоканалів різних регіонів України та представники міжнародних фінансових інституцій: Європейського Інвестиційного Банку (EIB) та Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) Групи Світового Банку.

Обговорювалося питання залучення інвестицій та кредитів на реалізацію інфраструктурних проектів в Україні. Експерти провели обмін думками щодо інвестиційної привабливості потужностей вітчизняних підприємств. Презентувалися практичні кейси.

У ході обговорення учасники не лише підкреслили важливість інвестиційного кредитування, а й звернули увагу на значну потребу в ефективному використанні власних фінансових ресурсів. При цьому спільнота високо оцінила поточні досягнення КП «Плесо» при розпоряджанні бюджетними коштами.

Довідково.

Waste Water Management – щорічний бізнес-форум для експертів галузі поводження із водою, який проводиться з 2017 року і є майданчиком для обміну досвідом та діловими контактами, презентації проектів, обладнання і технологій.

Як зазначають організатори, цього року участь у форумі підтвердили понад 700 фахівців із 28 країн світу, а також сотні організацій, серед яких більше 10 банків та фінансових установ, понад 70 органів державної і місцевої влади, близько 300 постачальників обладнання, більше 60 водоканалів та 60 промислових підприємств.