Про встановлення заборони лову водних біоресурсів у період нересту в 2018 році

Нагадуємо риболовам про встановлену у 2018 році заборону лову водних біоресурсів у весняно-літній період їх природного відтворення (нересту).

Зазначена заборона встановлюється відповідно до Правил любительського і спортивного рибальства, затверджених Наказом Державного комітету рибного господарства України від 15.02.1999 № 19.

У 2018 році нерестову заборону у Києві та Київській області впроваджено Наказом Держрибагнства України від 15.03.2018 № НОД 22/06.

Терміни дії заборони:

— у всіх водосховищах і озерах з затоками, протоками, включаючи зону підтоплення — з 1 квітня по 9 червня (включно);

— у всіх річках та їх кореневих водах — з 1 квітня по 20 травня (включно);

— у новостворених водних об’єктах, а також у придатковій системі річок та інших водних об’єктах — з 1 квітня по 29 червня (включно).

Терміни заборони на лов (добування) раків у весняно-літній період виношування ними ікри, личинок, першої і другої линьок у 2018 році: з 1 квітня по 13 червня та з 15 липня по 1 вересня.

На період заборони в адміністративних межах м. Києва дозволено любительський і спортивний лов до 3 (трьох) кг риби за світловий день (за годину до сходу сонця та за годину від заходу сонця) однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берегової смуги водойм і річок.

З повним текстом Наказу, а також з Переліком місць (нерестовищ) на Київщині, на яких забороняється лов (добування) водних біоресурсів у 2018 році та з Переліком місць, визначених для любительського рибальства у період весняно-літньої заборони можна ознайомитись за посиланням.

Нагадуємо також, що відповідно до статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил рибальства є адміністративним правопорушенням, що карається відповідно до норм КУпАП.