До уваги мешканців Березняків: на озері Тельбін особливо тонкий лід!

Звертаємо увагу мешканців житлового масиву Березняки, що крига на озері Тельбін є суттєво тоншою, ніж на інших водоймах. Це обумовлено тим, що система аерації продовжує працювати і взимку.

Нагадаємо, систему аерації (насичення води киснем) було встановлено у 2017 році з метою оздоровлення водойми, уникнення задухи риби взимку, припинення явища «цвітіння» води.

Система складається із 8 аераторів, які занурені у озеро. Перебуваючи на різній глибині, вони забезечують насичення киснем усієї товщі води.

IMG_8747

Із появою у січні 2018 року льодоставу на озеро Тельбін почали виходити необачні школярі, риболови та навіть батьки із дітьми! У зв’язку з тим, що морози наразі нестійкі, рятувальники КП «Плесо» категорично не рекомендують виходити на кригу на будь-якій водоймі.

Але враховуючи роботу аераторів, переконливо закликаємо не йти на озеро Тельбін за будь-яких морозів.

Просимо батьків провести відповідну виховну роботу та роз’яснювальні бесіди із дітьми.

Наголошуємо також, що прогулянки на кризі за принципом «Скраєчку, біля берега безпечно» — це невиправданий ризик. Оскільки лід часто нещільно з’єднується з берегом, бувають припорошені снігом непомітні тріщини та порожнини з повітрям. А в окремих місцях навіть близько до берега глибина сягає кількох метрів.

Правила безпеки та порятунку на кризі доступні за посиланням: ice.pleso.org

IMG_0804

З дитиною

IMG_0976