Київські дайвери вийшли на підводний суботник

Нещодавно у протоці Десенка відувся екологічний захід з очищення дна її акваторії дайверами в рамках відзначення Міжнародного дня очищення водойм. На прохання представників дайверських клубів рятувальники КП «Плесо» відповідали за безпеку дайверів під час проведення акції.

До обов’язків особового складу входило не лише несення сигналізації рятувального судна, яка попереджає інших судноводіїв про проведення водолазних спусків у цій

rRZ1L6

ділянці акваторії (дайв-прапор «Альфа» входить до системи міжнародних морських сигнальних прапорів, його значення: «Я опустив водолаза, тримайтесь осторонь і йдіть малим ходом»), а й безперервне стеження за усіма учасниками заходу, які перебувають у воді.

IMG_2488

IMG_2564

До того ж, представники «Плесо» і самі змогли долучитись до обстеження та очищення акваторії. За 4 години учасники підводної толоки витягли на берег автомобільні шини, іржаву арматуру та інші свідчення і «речові докази» недбалого ставлення деяких представників суспільства до навколишнього середовища.

IMG_2462

IMG_2682

Довідково.

Міжнародний день очищення водойм проводиться у багатьох країнах з 1995 року під егідою Професійної організації інструкторів з дайвінгу PADI (англ. Professional Association of Diving Instructors). Проведення таких днів припадає переважно на початок літа або на початок осені і є частиною проекту Project A.W.A.R.E. (Aquatic World Awareness, Responsibility and Education).

Як заявляють волонтери – прибічники цього руху, вони більше за інших зацікавлені у збереженні і захисті унікального природного середовища, адже досліджуючи дно, на власні очі бачать масштаби заподіяної екологічної шкоди. Окрім того, їх місією є і очищення акваторій пляжів для захисту здоров’я і життя людей від травмонебезпечних предметів.

IMG_2693

IMG_2715

IMG_2768

IMG_2805

IMG_2748

IMG_2498

IMG_2824

IMG_2761