Змагання на каяках SkyPark Water Race 2017 (ФОТО + ВІДЕО)

У суботу, 17.06.2017, у Києві відбулись змагання з веслування на каяках SkyPark Water Race. Старт/фініш облаштували у зоні відпочинку «Веселка» на Микільській Слобідці (Дніпровський район). КП «Плесо» забезпечувало рятувальне обслуговування заходу, контролюючи безпеку учасників уздовж дистанції.

Основні цілі змагань: пропаганда активного способу життя та відпочинку, популяризація греблі на каяках та підвищення спортивної майстерності.

Як зазначають організатори, під час греблі на каяках чергуються напруження і розслаблення різних м’язів, що збільшує їхню еластичність, силу та витривалість. Веслування розвиває верхній плечовий пояс і координацію рухів та позитивно впливає на стан центральної нервової системи.

17359382_1291156947634296_3993551850234160709_o

IMG_1917

Дистанції змагань:

І дистанція – коло 6 км навколо острова Долобецький: з/в «Веселка» – Русанівська протока – протока Десенка – Венеційська протока – з/в «Веселка»;

ІІ дистанція – коло 30 км навколо о. Труханів: з/в «Веселка» – Русанівська протока – протока Десенка – Московський міст – дамба на протоці Десенка – річка Дніпро – Пішохідний міст – Венеційська протока – з/в «Веселка».

Учасники змагались на одно- та двомісних каяках. Змагання пройшли без позаштатних ситуацій. До речі: дистанція ІІ побудована таким чином, що учсники мусили переносити каяки через дамбу, яка розмежовує протоку Чорторий (Десенка) з Десною.

Однак, рятувальники КП «Плесо» акцентують увагу організаторів подібних змагань на необхідності приділяти особливу увагу роботі спортінструкторів таких заходів. Вони мають ефективно доводити до відома учасників інформацію про те, що забороняється вихід на каяках на фарватер, рух на великій відстані від берега.

Рух маломірних (довжиною до 6 метрів) суден (навіть службових рятувальних) по фарватеру рекомендується лише ближче до берега, аби не заважати баражам, швидкісним суднам, теплоходам (за вийнятком крайньої необхідності).

У кращому випадку на судовому ходу каяк може накрити хвилею від великого катера.

Зі свого боку фахівці нашої рятувальної служби надавали учасникам відповідні інструкції безпосередньо на воді під час змагань.

Втім, для уникнення неприємностей рекомендуємо вносити до офіційних правил таких змагань пункт, який передбачає дискваліфікацію учасника (екіпажу) за рух по фарватеру. Це дозволить підвищити дисципліну на змаганнях та зробить такі спортивні івенти безпечнішими.

6 км +

30 км

IMG_2067

IMG_2084

IMG_1989

IMG_2072

IMG_1929

IMG_2043

IMG_2110

IMG_2122