Рятувальне обслуговування спортивних заходів на воді

Протягом літнього періоду та восени проводиться переважна більшість спортивних масових заходів на воді: вітрильних регат, змагань на човнах «Дракон» (драгонботах), каяках, перегонів на швидкісних моторних катерах тощо. Часто також здійснюються зйомки медіапродуктів з роботою каскадерів на воді.

Рятувальники Спеціалізованої аварійної рятувально-водолазної служби (САРВС) КП «Плесо» готові до співпраці з організаторами подібних івентів та надають комплекс послуг з аварійно-рятувального обслуговування для попередження та недопущення нещасних випадків.

IMG_5086

IMG_4528

IMG_8260

Послуга являє собою чергування (у тому числі на рятувальних катерах) рятувальників та медиків (фельдшерів) під час здійснення заходів і робіт підвищеної небезпеки, контроль за дотриманням вимог безпеки, профілактичні організаційні та підготовчі заходи для виявлення потенційних ризиків та чинників, що можуть спричинити надзвичайну ситуацію, консультування Замовника щодо способів їх усунення, участь у регулюванні спортивних масових заходів на воді, супроводження, зосередження в зоні обслуговування необхідних сил, засобів, флоту і матеріально-технічних резервів та своєчасне введення їх у дію за призначенням, рятувальні операції, негайне надання першої домедичної допомоги при виникненні необхідності.

Такий комплекс послуг користується попитом не лише у спортивному середовищі, а й серед кінокомпаній і телеканалів, які здійснюють різноманітні зйомки медіапродуктів у прибережній зоні, на воді. У тому числі ексремальні відео, реаліті-шоу, робота каскадерів. Тобто зйомки, процес яких містить певні ризики для учасників.

Таким чином консультативна складова та попередня фахова оцінка обстановки дозволить усунути чинники, які посилюють загрозу виникнення надзвичайних ситуацій (НС). А присутність рятувальників при проведенні змагань, зйомок тощо забезпечить постійний контроль за ходом роботи та негайне рагування при виникненні необхідності.

IMG_8807

Погоня

Кількість залученого особового складу, кількість одиниць флоту, рятувального обладнання та інших необхідних ресурсів визначається індивідувально з урахуванням особливостей кожного замовлення.

Акцентуємо увагу, що відповідно до статті 134 Кодексу цивільного захисту України («Надання платних послуг аварійно-рятувальними службами») державні, регіональні та комунальні аварійно-рятувальні служби можуть надавати платні послуги, що не суперечать та не перешкоджають їх основній діяльності.

Відповідно до пункту 3.6. Правил користування водними об’єктами для плавання на маломірних (малих) суднах у м. Києві, затверджених Рішенням Київської міської ради від 26 травня 2005 року N 393/2968 установи і організації фізкультури та спорту, керівники водноспортивних баз, водних станцій зобов’язані на період проведення спортивних заходів визначити осіб, відповідальних за безпеку людей та плавзасобів, позначити (огородити) акваторію буйками та виставити пости на човнах для забезпечення безпеки плавання спортивних суден.

Враховуючи викладене, пропонуємо організаторам спортивних заходів та компаніям, які планують проводити небезпечні зйомки, звертатися до КП «Плесо» для замовлення даного комплексу послуг.

Приклади забезпечення нами подібних заходів доступні нижче за посиланнями:

Кубок України з водно-моторного спорту 2016 (ФОТО + ВІДЕО)

Змагання за Кубок України з веслування на човнах Дракон (ВІДЕО + ФОТО)

Shark Attack — гонка на каяках або Як рятувальники «Плесо» допомогли олімпійцю (ФОТО + ВІДЕО)

 

Окремо зазначимо коди ДК 021-2015 (CPV) для закупівлі даної послуги у системі ProZorro бюджетними підприємствами, установами та організаціями:

60650000-9 Прокат водного транспортного устаткування з екіпажем

75252000-7 Рятувальні послуги

92620000-3 Послуги, пов’язані зі спортом