Придбано та випробувано сучасний ехолот

У муніципальну власність міста Києва придбано сучасний гідролокатор бокового огляду (ехолот) та спеціалізоване програмне забезпечення до нього.

Протягом березня 2017 року пройшли експлуатаційні випробування ехолоту на водоймах Києва. Робота ехолоту у різних режимах дає можливість для максимально детального і повного обстеження.

Таке оновлення матеріально-технічної бази підприємства дозволить підвищити якість роботи за двома основними напрямками:

  • удосконалення процесу обстеження дна пляжів;
  • надання якісних послуг замовникам.

IMG_7987

Обстеження пляжів та водойм

Перш за все гідролокатор буде застосовано для обстеження дна усіх пляжів Києва. Раніше водолази вручну виконували обстеження, шукаючи в умовах каламутної води травмонебезпечні для відпочивальників предмети.

З 2017 року акваторії пляжів пройдуть на катері з гідролокатором, виявлені предмети позначатимуть буями. Далі занурення водолазів виконуватимуться лише у заздалегідь визначених точках для огляду та вилучення предметів.

Відомі випадки, коли льодоходом і течією на пляжі приносило секції металевих парканів та елементи торгових палаток, які діставали наші водолази.

З іншого боку, не помітити якийсь дрібний предмет просто неможливо, адже ехолот «бачить» навіть косяки риб під катером.

Таким чином, застосування гідролокатора дозволить прискорити отримання паспортів пляжів.

Ехолот

4

IMG_8133_1

IMG_6484

Надання якісних послуг замовникам

Завдяки наявності гідролокатора бокового огляду «Плесо» має можливість на належному рівні виконувати пошукові роботи та надавати гідрографічні послуги.

Серед них: точне промірювання глибин, організація експедицій для пошуку затонулих предметів із проведенням водолазних спусків, обстеження причалів, гідротехнічних споруд (ГТС) зі складанням відповідних актів (у тому числі для подальшого отримання власниками ГТС паспортів на ці споруди або продовження строку дії наявних паспортів), побудова карт підводного рель’єфу донної поверхні в електорнному вигляді та їх друк (у тому числі для паспортизації водойм).

Таким чином, ехолот є муніципальним активом, застосування якого допоможе виконувати складні замовлення, доходи від яких спрямовуватимуться на потреби територіальної громади Києва.