Техогляд суден рятувального флоту

З метою завчасної підготовки до літнього сезону 2017 року вже у грудні поточного року виконується процедура технічного огляду та оцінки суден  рятувального флоту підприємства для перевірки оснащення катерів (більшість з яких наразі зберігаються у елінгах) усім необхідним спорядженням та їх технічної справності.

Таку перевірку виконують інспектори класифікаційного товариства «Регістр судноплавства України», керуючись ст. 26 Закону України «Про транспорт» та Положенням про Регістр судноплавства України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.1998 р. N 814.

Одним з головних завдань Регістру є технічний нагляд за виконанням правил і технічних вимог підприємствами, які ведуть роботи з експлуатації суден,  суднових механізмів, пристроїв та обладнання, нагляд за екологічною безпекою суден.

1232

%d0%be%d0%b3%d0%bb%d1%8f%d0%b4

Ці завдання реалізуються шляхом проведення періодичних і  позачергових оглядів та видачі документів про придатність суден до плавання.

При задовільних результатах огляду Регістр видає документи, що засвідчують технічну здатність судна до плавання і дають право на його експлуатацію, а також документи на окремі механізми та пристрої, продовжувє строк дії таких документів. Якщо технічний стан суден чи пристроїв не відповідає вимогам правил Регістру, такі документи анулюються.

Регістр забороняє експлуатацію суден у разі порушення встановлених правил і вимог, забруднення навколишнього природного середовища.

Саме Регістр виконує розроблення та затвердження правил і технічних  вимог щодо забезпечення виконання умов безпеки плавання суден, охорони життя і здоров’я пасажирів, суднових екіпажів, збереження вантажів, що перевозяться, екологічної безпеки суден.