Щодо швартування дебаркадеру біля Наводницького парку

Увечері 16 листопада в Наводницькому парку, поруч з пам’ятником засновникам Києва, невідомими особами було незаконно розміщено стоянкове судно «Стелла» (за специфікацією — офісно-розважальний центр, судновласник — ТОВ «Укрбудінжинірінг-К»).

Швартування судна було здійснено всупереч вимог Наказу Міністерства транспорту України від 16.02.2004 N 91 «Про затвердження Правил судноплавства на внутрішніх водних шляхах України», місцевих правил плавання на внутрішніх водних шляхах та Рішення Київської міської ради від 22.01.2009 N 38/1093 «Про використання земель водного фонду та прибережних захисних смуг у м. Києві».

18 листопада представник судновласника на вимогу інспекторів КП «Плесо» надав договір на обслуговування причального понтону, укладений з державним підприємством «Адміністрація річкових портів України» на термін до 30.12.2020р., який тим не менш, жодним чином не надає права стоянки у зазначеній локації.

Слід зазначити, що стаціонарний причал та інженерні комунікації в місці швартування судна — відсутні, якірна стоянка — заборонена. Таким чином, будь-яке розміщення дебаркадера в даному місці суперечить вимогам чинного законодавства. Фактично, судно пришвартоване до невідомої металевої конструкції, впритул до непристосованої для швартування підпірної стінки, створюючи загрозу техногенного характеру.

З метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з ризиком для життя та здоров’я людей, Управління з питань надзвичайних ситуацій Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА та КП «Плесо» вимагають від власника судна ТОВ «Укрбудінжинірінг-К» терміново змінити місце швартування.