У Голосіївському парку встановлено скульптуру, що світиться вночі (ВІДЕО + ФОТО)

У яких тільки сферах не виникає необхідність у роботі професійних водолазів! Навіть у сучасному мистецтві! У середу, 02.11.2016, водолази КП «Плесо» встановили об’єкт стріт-арту на ставку у Голосіївському парку. Саме з цього стаавка витікає мала річка Оріхуватка – права притока Либеді.

Про скульптуру

Автор роботи: Анна Надуда – київська художниця, учасниця багатьох виставок та проектів як в Україні, так і у Франції, Великобританії, Польщі та США. Скульптуру «Water Plant», встановлено в рамках фестивалю Mural Social Club 2016 за підтримки Sky Art Foundation. У роботі, створення якої тривало понад 4 місяці, використано метал, смоли, скловолокно, люмінофори. Каркас виготовлено з металобрухту, витягнутого з водойм. Скульптура накопичує сонячну енергію та віддає її вночі. Світло подібне світінню планктону або моху.

naduda1

Процес встановлення

Спершу за допомогою автокрана-маніпулятора, скульптуру (точніше, саму скульптуру та окремо плавучу підставу) повантажили для траспортування з місця, де вона, власне, створювалася, до парку. В парку краном підставу перенесли на мілководдя, потім на неї встановили саму скульптуру, з’єднали і закріпили їх.

Потім водолази виплили на водойму і провели замір глибини. Далі необхідно було буксирувати її на середину водойми.

 

 

Спершу привезли те, що як правило називають «груз» — декілька залізобетонних блоків, до яких скульптуру прив’язали (довжину мотузки розрахували на основі даних заміру глибини).

Маса самої роботи – приблизно 500 кілограмів. Процес буксирування було розділено на 2 етапи.

  1. Автомобіль об’їхав водойму і зайняв позицію практично на протилежному від місця перебування роботи березі. До арт-об’єкту прив’язали дуже довгий та товстий канат, протилежний кінець якого човном перевезли до вищезгаданого автомобіля і прив’язали. Таким чином канат протягнули над водою через все озеро, і автомобіль почав тягнути роботу, аби зіштовхнути її з мілини.
  2. Коли об’єкт вже вільно плавав, його човном відтягли на середину водойми і на дно опустили «грузи». Таким чином скульптура зафіксована у одній точці за тим самим принципом, як закріплюють різноманітні буї.

Весь процес встановлення тривав близько 8-ми годин.

Довідково.

Mural Social Club 2016 — фестиваль сучасного мистецтва у громадському просторі, що проходив Україні з 12 травня до 5 листопада 2016 року, в рамках якого більше 30 художників з усього світу створювали мурали та скульптури у Києві, Одесі, Чернігові.

Мета організаторів — популяризувати культуру, розвивати виховні та освітні арт-проекти.

img_9541

img_9581

img_9663

img_9551

img_9578

img_9678

img_9676

naduda2