Shark Attack — гонка на каяках або Як рятувальники «Плесо» допомогли олімпійцю (ФОТО + ВІДЕО)

Осінь 2016 року виявилася насиченою яскравими спортивними подіями — вже другу суботу поспіль фахівці рятувальної служби КП «Плесо» надають послуги аварійно-рятувального обслуговування масових заходів на воді.

Якщо 15 жовтня ми працювали в районі Троєщини на змаганнях за Кубок України  веслування на човнах Дракон, то 22 жовтня мали честь співпрацювати з організаторами першої унікальної гонки на каяках «Shark Attack – втечи від Акули» та навіть надати допомогу спортсмену-каноїсту, учаснику української збірної на літній Олімпіаді 2016 року в Ріо-де-Жанейро, дворазовому бронзовому призеру чемпіонату Європи 2015 року Павлу Алтухову. Але про це нижче.

Результати змагань – на сторінці заходу у соцмережі «Фейсбук».

Про регламент змагань

Суть змагань полягає в тому, що учасники стартують із затоки Оболонь поруч вул. Прирічна. Дистанція у 18 кілометрів пролягає переважно водними просторами Дніпра у Київській області – каякери йдуть вверх по Дніпру повз Вишгород та дамбу Київської ГЕС, повертають, аби через Десну та її гирло обплисти острів Великий та фінішувати там, звідки стартували.

Через 7 хвилин після старту за цим же маршрутом на каное виходить «акула» — учасник Олімпіади в Ріо Павло Алтухов та намагається наздогнати учасників, яких, до речі, було близько 40-ка. Кого «акула» наздогнала і обігнала – того вона «з’їла». Такі умови змагань. Хоча при цьому учасник не вибуває з гонки.

Завдяння учасників – пройти усю дистанцію за 4 години, прийти першим і не бути «з’їденим».

Змагання присвячені завершенню сезону. Переможець отримує право стати «Акулою» у гонках 2017 року.

%d1%81%d1%82%d0%b0%d1%80%d1%82

img_9113

%d0%b4%d1%83%d0%b1%d0%be%d0%ba

Особливості івенту

Перш за все, як рятувальна служба, хочемо відмітити свідоме ставлення організаторів до питання безпеки учасників, які є досвідченими каноїстами і розуміють усю важливість жорстких вимог до безпеки на воді та страхувального спорядження.

Окрім того, що ми дійшли згоди по усіх пунктах умов співпраці з «Плесо» (від нас на 2 катерах «UMS» та «Дубок» чергувало 5 рятувальників та 1 медик), у пункті 4 Регламенту гонок чітко і детально прописано багато правил безпеки, вимог стосовно засобів безпеки, вказано перелік обов’язкового обладнання.

Зокрема, заборонялося використання надувних рятувальних жилетів. Екіпаж кожного судна повинен мати на борту мобільний телефон у водозахисному чохлі або кейсі, рятувальний ніж та свисток для подачі сигналу про допомогу у випадку виникнення надзвичайної ситуації під час гонки.

Учасник, який не виконав усіх вимог щодо безпеки, не допускаєься до участі в змаганнях.

Погодні умови були помірно екстремальні – холод і доволі сильні пориви вітру.

Ще одна складність – каякерам зручніше йти недалеко від берега де менші хвилі. Однак там – волосіні від спінінгів рибалок.

Надзвичайні ситуації з хепіендом

Обігнувши острів Великий, доводилося йти проти вітру, висота хвиль сягала 50 см і саме це стало причиною виникнення двох позаштатних ситуацій.

Постраждалих – немає.

  1. Двічі перевертався Павло Алтухов, один раз від вітрової хвилі, один раз – від вітрової хвилі, підсиленої хвилею від катера «Дубок». Коли ця звістка дісталася берега, пішли жартівливі чутки, що «это спасателям «Плесо» заплатили, чтобы они специально «подбили» «акулу» и сняли ее с гонки» :)) Павло не зійшов із дистанції. Один раз допоміг собі сам. Інший – пересів на «Дубок», аби наші рятувальники допомогли йому вилити воду з каное, після чого він сам дійшов до фінішу. Подивитися відео та почути враження олімпійця про ці пригоди можна у сюжеті телеканалу «Інтер». Підкреслимо, що каное Павла – не пристосоване для плавання при великих хвилях, тому він навмисне ускладнив собі задачу.
  2. Так само виливали воду із каяка іншого учасника, який перевернувся від хвилі. Важливо, що це особа з інвалідністю, а тому надання допомоги йому – яскравий приклад того, наскільки важливий нагляд рятувальників на таких заходах. Він теж перевертався двічі і один раз самотужки продовжив гонку, а один – потребував допомоги. До фінішу дішов сам, однак рятувальники на катері «Дубок» слідкували за ним особливо уважно.

%d0%b0%d0%ba%d1%83%d0%bb%d0%b0

%d0%b3%d0%b8%d1%84%d0%ba%d0%b0-%d1%81-gifius-ru

img_8785

Рятувальники на «UMS» йшли попереду усіх. Рятувальники на катері «Дубок» — позаду, аби контролювати усіх учасників. Відстань між лідерами та тими, хто відстав сягала 500 метрів і більше. З катера «UMS» через «Facebook» велася пряма онлайн-трансляція гонок.

Спостерігаючи за цими пригодами мимоволі замислюєшся про те, аби і собі провести серед фахівців цивільного захисту гонки на катерах за Кубок Рятувальника від «Плесо» чи щось подібне ))

img_8590

img_8698

img_9104

img_8742

img_8682

img_8705

img_8807

img_8756

xgo6jz

img_8730

img_8897

img_9091