Демонтаж фонтанів Русанівського каналу (ВІДЕО + ФОТО)

Відновлений у 2016 році фонтанний комплекс, що складається з 8 фонтанів, підлягає транспортуванню для зберігання на час зими. З цією метою компанія, яка виготовила та обслуговує найбільші столичні фонтани, об’єднала зусилля з водолазами КП «Плесо».

Алгоритм демонтажу наступний.

Спершу водолази витягують із захисних труб відключені дроти електроживлення. Для безпеки фонтани сконструйовано так, що у воді немає жодних електричних з’єднань.

Тому дроти тягнули у воду від берега. Подібні роботи виконувалися вперше, тому важливо було зрозуміти, відпрацювати послідовність дій, аби знати їх для виконання монтажних та демонтажних робіт у наступні роки. Після того, як дроти повністю витягнуто,  їх закріплюють прямо на фонтані.

img_6909

img_7000

Далі фонтан заштовхують під спеціальний понтон, створений для обслуговування комплексу. На понтоні прилаштовано лебідку з пультом дистанційного керування. За допомогою лебідки фонтан піднімають – осадка такого циліндра з «ніжками» більше 3 метрів. Ризиковано буксирувати фонтан у мілководді, не піднявши його. Також піднімання полегшує роботу у воді.

img_7144

img_7148

img_7290

img_7430

Черговий блок водолазної роботи – відкріпити фонтан від так званих штанг, які кріпляться на залізобетонних тумбах на дні. Функція штанг проста – утримувати фонтан на місці.

img_7305

img_7302

Поки БМК (буксирно-моторний катер) КП «Плесо» тягне один фонтан і повертається, хлопці дістають та закріплюють дроти наступного або кількох наступних (якщо встигнуть). Кожен фонтан доставлявся катером до місця підйому краном. Хоча замовлено потужний кран, усі присутні нервували при кожному підйомі. Один такий фонтан не лише важить 3 тонни (приблизно, як дорогий позашляховик), а й нашпигований вартісним обладнанням – насосами, які створюють струмені до 37 метрів у висоту, дорогими світлодіодами, антивандальними автоматичними системами тощо.

img_7405

img_7070

img_7096

img_7356

img_7107

img_7110

За 2 дні (4 та 5 жовтня 2016 року) успішно знято та транспортовано усі 8 фонтанів. Після цього місію КП «Плесо» було завершено, а інженери взялися вантажити їх у розібраному вигляді для перевезення сушею до місця збергіання.

Як повідомляють у компанії, до весни 2017 року «втомлені» фонтани приведуть до ладу, почистять від мулу та встановлять на них покращені елементи синхронізації.

img_7184

img_7668

img_7587