Локальне очищення Русанівського каналу (ВІДЕО + ФОТО)

Спеціалізовані служби КП «Плесо» продовжують приймати участь у підготовчих роботах до відкритття нових фонтанів Русанівського обвідного каналу (Дніпровський район).

Нагадаємо, у лютому 2016 року нами було здійснено промір глибин для проектування фонтанів із проведенням відповідних розрахунків занурення плаваючих насосів.

У березні водолази обстежили підводні тумби, штанги і кріплення від фонтанів, здійснюючи при цьому підводну відеозйомку екшн-камерою.

Протягом травня проводиться комплекс робіт із очищення підводної частини відкосів каналу, який виконується у два етапи:

  • скошування очерету, водоростей та іншої рослинності шведською машиною-амфібією «Truxor» («Труксор»), корчування підводної рослинності рухомими частинами машини (це потребує високої майстерності водіїв техніки);
  • промивання прибережної частини відкосів потужним струменем води за допомогою мотопомпи і водяного ствола від мулу, побутового сміття та кореневищ рослин, їх видалення у ручному режимі.

Оскільки після спорудження Канівської ГЕС течія у каналі не є сильною і вода рухається переважно внаслідок вітру чи спуску-підйому рівня води в залежності від штучно регульованого Київською ГЕС гідрологічного режиму, канал замулюється та заростає.

На думку фахівців, також на поширення рослин і синьо-зелених водоростей у каналі та не лише суттєво вплинула катастрофа на Чорнобильській АЕС. Вважається, що після неї водні об’єкти стали заростати та «цвісти» більш активно.

Канал не є природною водоймою, а являє собою величезну гідротехнічну споруду для прийому стічних дощових (снігових) вод та утримування на низькому рівні ґрунтових вод для стійкості споруд на прилеглих територіях.

Таким чином, замуленя та заростання каналу призводить до повільного руйнування залізобетонних берегових укріплень споруди та зниження її експлуатаційного терміну.

Проведення зазначених вище робіт дозволяє призупинити шкідливий вплив на елементи споруди, посили течію у близькій до берега смузі шляхом поглиблення (і, як наслідок, знизити можливості для розростання очерету), покращити аерацію тощо.

Усвідомлюючи, що такі заходи не проводилися протягом десятиліть, розуміючи, що для здійснення масштабного очищення та оздоровлення необхідні значні матеріальні ресурси та обережний, з точки зору екології і впливу на навколишнє середовище підхід, ми намагаємося щорічно здійснювати локальні роботи там, де це найбільш необхідно.

Але важливо пам’ятати, що для комплексного підходу потрібне як очищення, так і створення очисних споруд на випусках із колекторів дощової каналізації. Це дозволяє набагато подовжити ефект від розчистки, на постійній основі знизити рівень забруднення води нафтопродуктами, шкідливими викидами із зон автомобільних доріг, оздоровити водойми та, врешті-решт, зменшити ризики випадків небезпечних захворювань людей, які відвідують пляжі мегаполісу.

IMG_5970

IMG_6354

IMG_5949

IMG_6313

IMG_6286_1

IMG_6401

IMG_6449

IMG_6450

IMG_6377

IMG_6393