Дератизація на озері Вербне (ВІДЕО + ФОТО)

У четвер, 5 травня 2016 року, в рамках підготовки до Літнього оздоровчого сезону 2016 у зоні відпочинку та на пляжі поруч озера Вербне (Оболонський район, вул. Приозерна) фахівці КП «Плесо» спільно з професійними дезинфекторами КП «Профдезинфекція» здійснили комплекс профілактичних заходів по дератизації та дезинсекції території.

Зазначені заходи проводяться на усіх офіційних пляжах (а також на зонах відпочинку) та є однією з умов отримання пляжем паспорту, без наявності якого пляж не може відкритися навіть після офіційного початку літнього сезону.

Дератизація – це комплекс санітарно-гігієнічних, інженерно-технічних та протиепідемічних заходів, які включають роботи з винищування та захисту від гризунів, що є розповсюджувачами таких небезпечних інфекційних хвороб, як сказ, лептоспіроз, туберкульоз та інші.

Лептоспіро́з — гостра інфекційна хвороба, яка перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, геморагічним синдромом. Летальність від цієї хвороби дуже висока: від 10% до 35%. Часті також випадки лікарської помилки, оскільки симптоми лептоспірозу нагадують симптоми гепатиту. Щороку у Києві фіксують від 6 до 12 випадків захворювання лептоспірозом.

З метою зниження ризику зараження такими хворобами фахівці проводять профілактичні дератизаційні заходи на пляжах та зонах відпочинку. Дератизація проводиться у так звані «три тури». Спершу проводять обстеження для виявлення нір мишей та пацюків, потім розкладають біля них приманку і наостанок перевіряють її ефективність. Місця розкладання приманки позначають ледь помітними «прапорцями» з підручних матеріалів.

До уваги власників домашніх тварин: приманка робиться у вигляді таблеток всередині парафіну, тому не становить загрози життю та здоров’ю домашніх улюбленців та інших тварин.

Окільки гризуни – це частина природного біоценозу, винищування їх повсюдно не є правильно і доцільно. Тому дератизацію проводять лише там, де через виділення гризунів можуть потрапити у воду і на територію вищезгадані небезпечні хвороби. Пам’ятайте, що заразитися лептоспірозом можна просто наковтавшись води під час купання, також лептоспіри потрапляють до організму через найменші ранки на тілі. Отже це ще один вагомий аргумент купатися виклюно на офіційних пляжах.

Відпочивальники теж можуть прямо впливати на безпечність зон відпочинку у цьому плані. Не залишаючи після себе сміття, у першу чергу залишків їжі, можна не дати гризунам можливості жити та розмножуватись поблизу рекреаційної зони, харчуючись недоїдками.

Дезінсе́кція — комплекс профілактичних і винищувальних заходів для знищення і врегулювання кількості комах.

Наразі проводилася так звана акарцинація (від лат. Acari — кліщ) – заходи зі знищення кліщів. Трава та кущі на висоті до одного метра (а саме там кліщі мешкають, не вище і не на деревах), обробляються спеціальними речовинами.

Такі заходи, як вже зазначалося вище, проводяться з профілактичною метою щовесни, оскільки саме ця пора року найкраще підходить для їх здійснення.

До початку Літнього оздоровчого сезону 2016 року дератизацію проведуть на усіх пляжах міста Києва.

IMG_4402

IMG_4385

IMG_4338

IMG_4382

IMG_4393

IMG_4376