КП «Плесо» пропонує долучитися до очищення гідротехнічної споруди

Увечері 29.03.2016 мешканці Пущі-Водиці повідомили керівництву КП «Плесо» про ситуацію, яка потребує тремінового вирішення.

На Міському ставку, що знаходиться поруч вул. Курортної (Оболонський район) на малій річці Котурка (на якій у ярах, заповнених водою, влаштовано цілий каскад ставків рекреаційного призначення), виявлено сильне засмічення перепускного сифону (діаметром 1 000 мм) – гідротехнічної споруди, призначеної для зливу до річки надлишкових вод зі ставка.

Принципова відмінність сифонів від колекторів полягає у їх формі та функціональному призначенні. Якщо колектори відводять дощові води на великі відстані і є довгими прямими конструкціями, то сифони більше схожі за формою на сифони, які застосовуються у побутовій сантехніці. І їх будують виключно для пропускання надлишкових вод.

У зв’язку із засміченням споруди у ставку почав підніматися рівень води та з’явився ризик підтоплення прибережної лісопаркової зони та, головне, переливання води через дамбу, яка є важливим автомобільним переїздом для місцевих мешканців.

Наступного ж дня, 30.03.2016, фахівці САРВС провели водолазне обстеження сифону та встаноили, що здебільшого у сифоні знаходяться залишки перегнившої деревини, яка перешкоджає повноцінному протоку води.

За результатами огляду прийнято рішення провести основні роботи з прочищення споруди протягом усього дня у п’ятницю, 01.04.2016 р.

У зв’язку з цим КП «Плесо» звертається до усіх небайдужих мешканців Києва з пропозицією влаштувати суботник та допомогти нашим водолазам при виконанні цих робіт.

Бажаючих прийняти участь просимо, по можливості, узяти з собою відра, граблі, лопати, мішки для сміття та робочі рукавички, аби допомагати видаляти гнилу деревину та інше сміття.

Інший необхідний інвентар підготують співробітники КП «Плесо».

Також звертаємо увагу власників приватних автомобілів, що на час проведення робіт проїзд дамбою буде повністю перекрито. Тому просимо вараховувати це, плануючи свій маршрут і приносимо вибачення за тимчасові незручності.

IMG_2272

IMG_2299

IMG_2314

IMG_2349

IMG_2360

IMG_2264

IMG_2290

IMG_2300

IMG_2315

IMG_2351

IMG_2365

IMG_2268

Місце проведення робіт та перекриття проїзду на дамбі

Дамба