У затоці Галерна пройшли навчання аварійно-рятувальних служб м. Києва

18.03.2016 р. на рятувальній станції Спеціалізованої аварійної рятувально-водолазної служби (САРВС) комунального підприємства «Плесо» № 14 (Голосіїський район, вул. Набережно-Корчуватська, 27-Г) пройшли заплановані у лютому масштабні спільні тернування та навчання аварійно-рятувальних служб і підрозділів м. Києва, а саме:

— ГУ ДСНС України у м. Києві (присутні рятувальники та пожежники);

— САРВС КП «Плесо»;

— Київської аварійно-рятувальної служби (КАРС);

— «Київської служби порятунку».

Участь приймали і члени Товариства Червоного Хреста України.

Захід проведено за участю заступника голови КМДА Петра Пантелеєва.

В ході тренувань відпрацьовано:

— порятунок людини з води та з дрейфуючої крижини, роль якої виконав модульний понтон (здійснювався за допомогою унікального катера аероглісера-амфібії на повітряній подушці ДСНС, яких в Україні лише декілька і усі задіяні у Києві);

— діставання групою водолазів важких предметів із дна водойми (за допомогою спеціальних надувних камер);

— відкачуваня води з підтопленого (за сценарієм) повінню приміщення (вода відводиться насосом через пожежний рукав);

— надання домедичної, невідкладної медичної допомоги потерпілим, їх евакуація на кареті «Швидкої медичної допомоги» до лікувального закладу.

Окрім того, були присутні спеціалісти КП «Шляхово-експлуатаційне управління Голосіївського району» комунальної корпорації «Київавтодор», які продемонстрували можливості ШЕУ міста зі спорудження дамб із мішків з піском у випадку повені.

При проведенні таких навчань вкрай важливим є забезпечення профілактичного аварійно-рятувального обслуговування такого заходу та підтримки готовності рятувальників на випадок виникнення реальних надзвичайних ситуацій.

Практика показує, що найбільш компетентними є ті  рятувальні служби, які готові якісно та злагоджено надати допомогу під час НС, що виникла поблизу місця проведення таких навчань чи безпосередньо на такому заході.

Тому співробітники САРВС КП «Плесо» були максимально уважними та кинули основні сили саме на контроль за безпекою учасників тренування.

Хоча через теплу зиму суттєвої повені у Києві не очікується, такі тренування все одно проводяться з метою постійного відпрацьовування навичок рятувальників мегаполісу для готовності до повеней, паводків та до літнього пляжного сезону. При цьому дуже важливим є моніторинг міськими службами прогнозів погоди, гідрологічних і метеорологічних штормових попереджень, оскільки вчасно проведені підготовчі та профілактичні заходи можуть стати запорукою успішної роботи при погіршенні погодних умов та суттєвому зниженню кількості надзвичайних ситуацій і незручностей для мешканців і гостей столиці України.

IMG_1400

IMG_1492

IMG_1546

IMG_1505

IMG_1509

IMG_1524

IMG_1415

IMG_1409

IMG_1493

IMG_1567

IMG_1453

IMG_1550

IMG_1507

IMG_1520

IMG_1541

IMG_1417

IMG_1418

IMG_1410