Курсанти Національного університету оборони ім. І. Черняховського пройшли випробування у барокамері КП «Плесо»

Очільники Національного університеу оборони імені Івана Черняховського, яке підпорядковане Міністерству оборони України, звернулися до КП «Плесо» з проханням організувати проходження п’ятьмя солдатами іспитів у стаціонарній барокамері нашого підприємства, яка знаходиться на острові Венеціанський (Гідропарк) – на рятувально-водолазній станції № 3.

КП «Плесо» готове підтримувати військову освіту і співпрацювати з відповідними організаціями для спряння розвитку армії нашої держави.

Як зазначають представники університету, у їхньому закладі проводяться курси з легководолазної підготовки.

Вйськовослужбовці, які виявили бажання продовжувати службу на військово-водолазних посадах, мають в обов’язковому порядку пройти медичний відбір, зокрема і обстеження барофункцій.

Це є надзвичайно важливим, оскільки людина, яка погано реагує на тиск під водою, не може працювати водолазом. А непідготовлена людина, яка зануриться під воду без проходження тестування у барокамері, взагалі може отримати баротравму — фізичне ушкодження органів тіла, викликане різницею тиску між зовнішнім середовищем (газ або рідина) і внутрішніми порожнинами.

IMG_0204

IMG_0185

У барокамері штучно створюється тиск, співвимірний із тиском на певній глибині під водою.

Солдати успішно пройшли «занурення» до 6 метрів. Результати цих «занурень» будуть включені до висновку військово-лікарської комісії про допущення солдатів до подальшого навчання і роботи на водолазних посадах.

IMG_0082

IMG_0083

IMG_0176

IMG_0188

IMG_0175

IMG_0178