Спеціалізована аварійна рятувально-водолазна служба

Спеціалізована аварійна рятувально-водолазна служба

Спеціалізована аварійна рятувально-водолазна служба (САРВС) КП «Плесо» станом на сьогодні є найбільшою службою порятунку на воді у м. Києві.

Започаткована Рятувально-водолазна служба була у 50-х роках минулого століття і мала назву «Київська центральна міська служба порятунку», у 80-х роках служба була перейменована на «Київську водолазно-рятувальну службу», а з 1996 року  ‒ Спеціалізована аварійна рятувально-водолазна служба є невід’ємним структурним підрозділом Комунального підприємства «Плесо».

Причини нещасних випадків

  • Порушення правил поведінки на воді
  • Користування плавзасобами
  • Алкогольне сп’яніння
  • Стрибки з мостів, порушення поведінки на льоду та рибальство

Основною метою діяльності Служби є рятування і охорона людей на водних об’єктах міста Києва, обстеження підводної акваторії пляжів та зон відпочинку, надання своєчасної допомоги потерпілим, проведення пошукових робіт, захисті навколишнього природного середовища та локалізації зони впливу шкідливих і небезпечних факторів, що виникають під час аварій, інших водолазних та рятувально-водолазних робіт.

У структурі САРВС функціонує 6 рятувальних та 3 рятувально-водолазних станції, а на літній період додатково організовується робота сезонних рятувальних постів.

Рятувальниками, до складу яких входять й медичні працівники підприємства, постійно проводиться забезпечення безпеки на воді під час спортивних змагань та заходів на воді.

Відповідно до Закону «Про аварійно-рятувальні служби» у листопаді 2012 року Спеціалізованою аварійною рятувально-водолазною службою КП «Плесо» було пройдено обов’язкову атестацію на здатність до проведення аварійно-рятувальних робіт і рішенням атестаційної комісії, створеної наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України, отримано відповідне свідоцтво про атестацію аварійно-рятувальної служби.